Seria Skośnooka cz. 4: Lee Minki

Po miliardzie lat powraca! Kącik informacyjny odnośnie azjatyckich gwiazd. Nie mam pojęcia, kto powinien być następny, ale jeśli ktoś ma propozycje, to ja chętnie poczytam.

Uwierzcie, szukanie info o Minkim to jak szukanie igły w stogu siana. To jest człowiek enigmatyczny, który doprawdy doskonale dba o swoje życie prywatne (co się chwali!), bo nic o nim nie wiadomo.

lmk1st

Lee Minki (이민기)

Data urodzenia: 16.01.1985

Miejsce urodzenia: Gimhae (miasto w południowej części Korei)

Agencja: Go_od Management

Wykształcenie: Konkuk University, sztuka filmowa

Służba wojskowa: 7.08.2014 – 3.08.2016

Nagrody:

2005: MBC Drama Awards – najlepszy nowy aktor za Be Strong, Geum-soon!
2009: 2nd Style Icon Award – Nowa ikona filmu

2010: 46th Baeksang Arts Awards – najlepszy nowy aktor za Heundae

 

I tak naprawdę tyle z suchych faktów, które można wymienić w podpunktach. Nie napisałam wzrostu, gdyż – rzecz jasna jak to w Korei – różne źródła podają różne wersje, aczkolwiek wszystkie z nich oscylują w widełkach 1,82-1,84m, więc śmiało zakładam, że Lee Minki posiada co najmniej 1,80m, co  czyni go wysokim. Zresztą wydaje mi się, że można to zauważyć w produkcjach z jego udziałem.

Całkiem szczerze, dość uparcie poszukiwałam informacji o jego dzieciństwie, albo chociażby rodzinie, lecz nie znalazłam absolutnie nic. Osobiście mogę tylko założyć, że jest jedynakiem, a to i tak wyłącznie moje gdybanie. Ani informacji o rodzeństwie, ani gdzie chodził do liceum, ani romansów, do skandali przejdziemy później, gdyż niestety nawet jego to nie ominęło. Tak czy inaczej Lee najwyraźniej potrafi mocno zadbać o swoją prywatność. Skądinąd jego wyjście z wojska również sprawia wrażenie osobliwego, ponieważ o ile zawsze fani rozdmuchują taką wieść, tak w tym przypadku odbyło się to niezwykle cicho – nikt nie wiedział, nikt nic nie widział, fotek z wyjścia brak (ja nie znalazłam).

O młodości i przygodach szkolnych się więc nie dowiemy. Czy kogoś kochał? Też nie. Czy ma dzieci? Jeśli ma, to doskonale je ukrywa.

W przypadku Lee Minkiego na pierwszy plan wysuwa się kariera, co chyba jest w porządku, wziąwszy pod uwagę, że jest  znanym aktorem. Ale nie tylko aktorem, gdyż muzykę też swego czasu tworzył. W 2008 wziął udział w Mnet KM Music Festival, by następnie wydać swój debiutancki singiel Power of Love. Po dwóch kolejnych ukazał się jego mini album No Kidding – którego słuchałam i przyznam, że Lee Minki posiada talent nie tylko aktorski. Swego czasu wałkowałam jego utwory. Muzyczną karierę urwał w 2013, a szkoda. Sam album został przyjęty dobrze, jednak nie promowano go, więc i niewielu ludzi się nim zainteresowało.

Możemy przejść do tego, co aktor mówił w wywiadach, ponieważ dopiero one zdradzają nam coś więcej.

lmk1Ze starszych wypowiedzi po premierze Quick (2011) dowiadujemy się, że Lee nie ma kompleksów względem swojego wyglądu (zdziwiłabym się, gdyby miał). Co ciekawsze, bardzo spodobała mu się jazda na motocyklu i chętnie wykonywał tę czynność na planie. Zapałał miłością do dwuśladów na tyle dużą, by udać się do sklepu po odpowiedni zakup, jednak najwyraźniej nic z tego nie wyszło. Z motocyklem czy nie, za czasów Quick Minki czuł się bardzo samotny i pragnął z kimś być. Oznacza to, że wtedy z żadną damą związku nie tworzył, choć chciał. Przyznał, że otaczał się samymi męskimi przyjaciółmi. A jeśli brakowało ich w pobliżu, siedział w domu niczym introwertyk. Także tak…

W wywiadzie po premierze Because This Is My First Life (2017) Lee sporo mówił o swoich rolach oraz przygotowaniach do nich. Wyjawił, że spisuje cechy charakteru postaci przez siebie granych, a w zależności od tego, jacy są, robi to na komputerze bądź ręcznie. Nie wiadomo, czy stosuje to do każdej roli, lecz zrobił to przy Nam Sehee z wymienionej wyżej produkcji, twierdząc też, że pisze tak brzydko, iż tylko on sam siebie jest w stanie rozczytać. Jak mówi, drama ta pomogła mu otworzyć się, myśleć szerzej, głębiej analizować zachowania innych ludzi, szukając w nich przyczyny, hamując od natychmiastowej krytyki.

Najciekawszym elementem jednak uważam stwierdzenie, że sam Lee sądzi, iż kiedyś grał lepiej. Że za starych czasów wczuwał się w rolę i grał tę osobę, próbując jak najlepiej odegrać daną linijkę ze scenariusza. Sądził również, że aktor musi doświadczyć wszystkiego, by dobrze grać. Aktualnie skupia się na całości, by przenieść postać papierową na ekran najlepiej, jak umie. Pada ciekawe zdanie, że im dłużej gra i więcej ról odgrywa, tym wychodzi mu to gorzej. Nie, nikt mu tego nie zarzucił, to sam Minki tak uważa z biegiem czasu. W skrócie – kiedyś było lepiej. Po tylu rolach ciężej wczuć mu się w kogoś innego niż jeszcze parę lat temu.

Dalej zdradza, że skoro ciężko mu zbliżyć się do ludzi, nawiązać relacje, to poznaje je i doświadcza poprzez swoich bohaterów, z którymi się utożsamia. I przy okazji twierdzi, że role wybiera skrupulatnie, ponieważ każda kolejna musi być lepsza od poprzedniej… Nie bardzo wiem, jak to intepretować, może chodzi o to, by była zupełnie inna niż reszta, taka, jakiej nie grał? Bo „lepsza” brzmi, jakby na przykład jego rola w Dal Ja’s Spring sto lat temu była już do niczego.

lmk3A propos dram, dlaczego wybrał The Lies Within (2019), skoro nie uważa thrillerów za ciekawe? Większość z nich oscyluje pomiędzy skomplikowanymi sprawami, natomiast po zgłębieniu się w scenariusz powyższego serialu, uznał, że tu jest inaczej, bo liczą się bohaterowie. Mówi o swojej postaci – jest zupełnie przeciętna, niczym się niewyróżniająca. I w tym tkwi haczyk – Lee bardzo zaciekawiło, jak taki zwyczajny detektyw bez super umiejętności poradzi sobie z trudnymi sprawami. Przy okazji wyjaśnia się wcześniej poruszona kwestia, dlaczego mu ciężej grać. Na początku aktorstwo było marzeniem, a po tylu latach spełnione stało się zwykłą pracą, którą musi wykonać. Dość smutne.

Lee Minki zawsze chciał grać (i grał) najróżniejsze role, co według mojej skromnej opinii dobrze mu wyszło na przestrzeni kariery – wcielał się w mordercę, chorego psychicznie, zazdrosnego pracownika firmy, chłodnego prezesa, chłopaka do wynajęcia na randkę, śmiesznego dostawcę na motocyklu…

Z zupełnie innej, niedramowej beczki: Lee Minki zaczyna swój dzień ćwiczeniami, by następnie przejść do rozplanowanych wcześniej zadań. A jeśli takich nie ma, trzyma się wypracowanej na przez lata rutyny, ponieważ tak mu łatwiej, z harmonogramem czuje się spokojniej. Dzień zaplanowany to dzień udany.

Ale kim byłby aktor bez skandalu? Dwudziestego siódmego lutego 2016 roku Lee wybrał się do jednego z busańskich klubów. Tam spotkał kobietę, która dwa dni później oskarżyła go o molestowanie, czy nawet gwałt (nie jestem w stanie wywnioskować na sto procent, co konkretnie mu zarzuciła, źródła podają różnie). Aktor udał się na przesłuchanie, po czym okazało się, że kobieta popełniła błąd i wycofała zarzuty, przy okazji przepraszając. Cóż… fantastyczna pomyłka, która spowodowała, że wycofano propozycję roli w Tomorrow with You (2017). Produkcja dramy zarzekała się, że to nie przez oskarżenie. Mały problem polega na tym, że oświadczenie agencji oraz Lee odnośnie skandalu wyszło czternastego lipca (2016), a oni ogłosili brak zainteresowania sześć dni później…

Szczerze mówiąc, po tym cichym wyjściu z wojska i nagłym skandalu sądziłam, że Lee zapadnie się pod ziemię i już się z niej nie wykopie, na szczęście stało się inaczej. Jak widać, gra w dramach i miewa się całkiem dobrze, mimo wątpliwości odnośnie swoich postaci, rozwija się, pracuje. Cieszę się, że fałszywe oskarżenie nie spowodowało, że został wyrzucony z aktorskiej społeczności, bo jednak uważam go za jednego z najbardziej zdolnych aktorów. Ale jak wiadomo – ile osób, tyle opinii.

Dość krótko i chaotycznie, ale zebranie wszystkich ciekawych informacji z wywiadów nie było wcale takie proste. Niemniej liczę, że jeśli czegoś ktoś chciał się dowiedzieć o Lee Minkim, to się dowiedział, jeśli ktoś chciałby tu coś napisać, to niech napisze. Przy okazji życzmy Lee wszystkiego najlepszego, więcej radości, samych rozwijających ról i sukcesów na ekranie z okazji urodzin. Przecież dzisiejsza data wstawienia nie mogła być przypadkowa!

lmk2

 

źródła:
https://shiningkorean.com/2017/11/27/interview-with-lee-min-ki-and-jung-so-min-marie-claire-2017/
http://www.dramabeans.com/2011/08/lee-min-ki-i-want-be-in-a-relationship-with-a-woman-in-her-mid-30s/
https://www.soompi.com/article/1297973wpp/lee-min-ki-says-becoming-harder-form-deep-relationships-wants-love-2019
https://peoplepill.com/people/lee-min-ki-1/
https://channel-korea.com/get-closer-to-korean-actor-lee-min-ki/2/
https://www.soompi.com/article/1354651wpp/lee-min-ki-on-why-he-picked-his-upcoming-role-in-thriller-how-he-spends-time-between-projects-and-more
https://www.soompi.com/article/878205wpp/lee-min-ki-casting-offer-falls-sexual-assault-controversy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s